Copyright

Zdecydowana większość materiałów, które można znaleźć na naszym blogu jest objęta prawem autorskim. Materiały te mogą być (o ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej) pobierane i wykorzystywane na własny użytek bez żadnych opłat. Nie mogą być one natomiast w żaden sposób modyfikowane, włączane do innych materiałów, wykorzystywane na szkoleniach czy w jakikolwiek inny, komercyjny sposób. Nie mówiąc o plagiacie.

itlaw.pl to blog, z prawem do błędów, kontrowersyjnych tez, polemiki, braku precyzji i poglądów całkowicie mylnych. Publikowane materiały są kierowane do nie-prawników. Informatyków, managerów, handlowców, konsultantów, osób zainteresowanych prawem w informatyce i telekomunikacji. Dlatego koleżanki i kolegów prosimy o wyrozumiałość – czasem upraszczamy, czasem ważne wątki pomijamy. Mamy dość prawniczego języka na co dzień, tutaj staramy się o jasny i użyteczny przekaz. Nawet kosztem nieopisania wszystkich teorii czy zdań odrębnych.

Ważne zastrzeżenie: mimo dołożenia przez nas należytej staranności i wiary w przydatność publikowanych materiałów, w żadnym wypadku nie mogą być one traktowane jako formalna porada czy opinia prawna. Bardzo często niewielka zmiana stanu faktycznego powoduje, że skutki prawne są zupełnie inne. Jeżeli macie Państwo zapytanie w konkretnej sprawie, zawsze lepiej udać się do prawnika niż polegać na ogólnych źródłach.

Osobiście uważamy, że ochrona prawnoautorska ostatnimi czasy idzie za daleko. Nie zmienia to faktu, że jest ona obowiązującym prawem i prawo to traktujemy serio. Bardzo prosimy o przestrzeganie powyższych zasad, a w razie jakichkolwiek wątpliwości lub potrzeby innego wykorzystania materiałów prosimy o kontakt.

Marcin Maruta (w imieniu swoim i całego zespołu itlaw.pl)