O nas …

Blog itlaw.pl został stworzony przez zespół prawników pracujących w kancelarii Kuczek Maruta i Wspólnicy oraz osoby z nami zaprzyjaźnione. Od wielu lat zajmujemy się prawem teleinformatycznym, doradzając zarówno po stronie zamawiających jak i dostawców. Zderzenie prawa i teleinformatyki nie zakończyło się dla prawa dobrze – stare, sprawdzone przepisy okazują się nieprzydatne, a nowe nie działają tak, jak planowaliśmy. Z jednej strony pozwala to na twórczą interpretację, z drugiej stanowi zagrożenie dla biznesu, oczekującego jasnych reguł gry.

Na blogu postaramy się skomentować zarówno bieżące wydarzenia, jak i opisać problemy, z którymi się spotykamy. Czasami w formie luźniejszej polemiki, czasami bardzo serio. Będziemy wdzięczny za wszelkie komentarze, krytykę i sugestie.

Autorzy, autorzy …

Marcin Maruta foto_1 Marcin Maruta – redaktor blogu, w kancelarii odpowiedzialny za sektor IT i outsourcingu, autor szeregu artykułów w prasie branżowej, zapalony wykładowca. Na stronie itlaw.pl prowadzi serwis dla studentów informatyki. Z prawa najbardziej lubi własność intelektualną i negocjowanie trudnych kontraktów (outsourcing, wdrożenia, licencje, mvno). W wolnych chwilach zajęty ciągłym podnoszeniem kwalifikacji kucharskich.

mbarta_foto Michał Barta - wspólnik kancelarii, radca prawny, specjalista w zakresie własności intelektualnej (prawa autorskie, bazy danych i cały szereg innych ciekawych zagadnień), nieuczciwiej konkurencji oraz ochrony danych osobowych (także tych w Internecie). Zapalony kibic, gotów do podróży za reprezentacją po całej Europie.

wkalinski_fotoWojciech Kaliński - pracownik naukowy w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, ekspert w dziedzinie zamówień publicznych, kierujący praktyką kancelarii w tym obszarze. Stały wykładowca na licznych seminariach i szkoleniach z zakresu prawa cywilnego, prawa teleinformatycznego i zamówień publicznych, autor licznych naukowych i nie tylko naukowych publikacji.

bwachta_foto_3Bartłomiej Wachta - wspólnik kancelarii, od początku swojego życia zawodowego zajmuje się branżą IT i zamówieniami publicznymi, a w szczególności stykiem jednego i drugiego. Podobnie, jak pozostali wspólnicy, wykłada, szkoli i pisze. Jest niedoszłym wirtuozem gitary klasycznej.